Biznesowych koszul jest naprawdę wiele. Bez znaczenia, czy są to koszule damskie czy męskie. Można wyróżnić przynajmniej kilka głównych rodzajów: oxford, poplin, tencel, ultimate. A wiecie skąd wzięły się te nazwy? Bynajmniej nie jest to nazewnictwo kroju, a materiału, z jakiego koszule zostały uszyte. Warto więc wiedzieć, jaki materiał biznesowy wybrać dla siebie lub swoich pracowników. Postaramy się ułatwić Wam ten wybór 🙂
Koszule Oxford
Najpopularniejszy materiał biznesowy. Amerykański styl w eleganckim i gustownym wydaniu.
To tkanina wręcz stworzona do casualowych koszul. Doskonale przepuszcza powietrze, dzięki czemu jest bardzo komfortowa. Świetnie nadaje się dla pracowników korporacji i firm. Tkanina ta tkana jest z pastelowych nici, których podstawą jest kolor biały, natomiast osnowa występuje w delikatnym kolorze pastelowym. Splot materiału oxfort jest na tyle luźny, że zapewnia wygodę i oddychanie tkaniny. Koszule oxford polecamy wszystkim, którzy szukają elegancji i wygody.
Koszule Poplin
Poplin to cienki, delikatny i gładki materiał ciasno tkany, co sprawia, że koszula świetnie wygląda, ale nie do końca równie świetnie się nosi.
Niestety, poplin dużo mniej przepuszcza powietrze, niż oxford, dodatkowo bardzo się gniecie, jeśli więc wybieracie się w podróż służbową, lepiej zrezygnujcie z koszulki uszytej z tego materiału. Niewątpliwym plusem tego materiału jest jednak bardzo szeroki wybór kolorów, dlatego koszule poplin świetnie nadadzą się do różnych strojów, ponieważ każdy znajdzie kolor dla siebie.
Koszule tencel
Bardzo wytrzymała tkanina biznesowa tencel sprosta specyficznym wymaganiom każdego pracownika czy klienta. Materiał ten jest bardzo trwały i dodatkowo przepuszcza powietrze, dzięki czemu świetnie się nosi!
I niech trwałość nie kojarzy Wam się z grubością czy szorstką powierzchnią. Oj nie. Ta tkanina jest bardzo delikatna w dotyku. Jedynym minusem tego materiału jest trudny proces barwienia, przez co zazwyczaj koszule tencel występują w jasnych, pastelowych kolorach.
Koszule ultimate
Ten materiał większości przypadnie go gustu, ponieważ nie wymaga prasowania. Dzięki czemu bez obaw można wpakować koszulę wykonaną z tkaniny ultimate do służbowej walizki i jechać na targi branżowe.
Co sprawia, że materiału ultimate nie trzeba prasować? Po pierwsze, składa się on z bardzo zbitej bawełny, po drugie, na bawełnę tę oddziałuje się parą, co skutkuje jeszcze cieśniejszym splotem nie wymagającym prasownia. Koszule ultimate są nie do zdarcia!