• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Jak powinno wyglądać wyposażenie pracowni krawieckiej?

17 lutego 2023

Dla tych którzy od zawsze marzyli szyć lub projektować własną odzież, ten artykuł może być bardzo pomocny. Chcemy od podstaw przedstawić Wam co jak powinno wyglądać wyposażenie pracowni krawieckiej na sam początek. Dzięki temu będziecie mogli zaopatrzyć się w odpowiednie sprzęty i zacząć swoją przygodę z szyciem ubrań!

Wyposażenie pracowni krawieckiej – maszyny do szycia

Na sam początek powinniśmy zacząć od najważniejszych w pracowni krawieckiej sprzętów czyli od maszyn krawieckich. Umówmy się, że jest to podstawa w tej pracy. Na rynku mamy dostępne maszyny profesjonalne, półprzemysłowe oraz przemysłowe. Maszyny cechują się szybkim tępem pracy, siłą wkłucia igły oraz precyzją i możliwością radzenia sobie, nawet z grubym materiałem. Wybór maszyny to będzie ważny krok, ponieważ musisz wybrać produkt, który posłuży Ci na lata. Najlepiej wybrać się do sklepu stacjonarnego, żeby móc porozmawiać ze sprzedawcą o konkretnych modelach. Osoba, która zna się na sprzęcie będzie mogła dobrać produkt odpowiadający Twoim potrzebom. Na rynku mamy dostępnych mnóstwo modeli i rodzajów maszyn do szycia. Dzielą się one na kilka podstawowych kategorii:

  1. Maszyna do szycia mechaniczna

Jest to najbardziej klasyczny produkt – zbliżony do pierwowzoru maszyny do szycia z XIX w. Często wybierana przez osoby starsze, ponieważ wolą coś sprawdzonego, niż testować nowinki technologiczne, ale dla początkujących jest to równie dobra opcja.

  1. Maszyny do szycia elektroniczne

Tutaj mamy do czynienia z rozwojem technologicznym – w większości modeli znajdziemy np. elektroniczne wyświetlacze, które pomagają w doborze np. ściegów.

  1. Maszyny do szycia komputerowe

Najbardziej zaawansowane. Mają wbudowaną pamięć, dzięki czemu możemy zapisywać sobie konkretne sekwencje wzorów czy ściegów.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie? Warto sprawdzić pozycjonowanie igły, dobre oświetlenie oraz na silnik – powinien być energooszczędny. Na pewno nie koniecznym jest inwestowanie od razu w najdroższe i najbardziej zaawansowane sprzęty. Łatwiej będzie rozpocząć na klasykach lub elektronicznych maszynach jeżeli jesteś początkujący.

Jakie cechy powinna mieć pierwsza maszyna? Warto zwrócić uwagę na ilość oferowanych ściegów. Płynną regulację szerokości i gęstości ściegu. Dodatkowo przyda się także nawlekacz do igły, nożyk do obcinania, regulacja docisku czy możliwość pozycjonowania igły.

Warto przy zakupie zwracać uwagę na producenta. Nie inwestuj w “no-name”, bo może się okazać, że wyrzucisz pieniądze w błoto. Korzystając z zaufanych marek, masz pewność, że produkt jest dobry i odpowiednio przystosowany. Polecane marki to np. Brother, Janome i Juki. Pamiętaj, że wybór maszyny należy do Ciebie i musi być dopasowany do Twoich preferencji.

Narzędzia do pracowni krawieckiej

Jak powinno wyglądać wyposażenie pracowni krawieckiej?

Oprócz zaopatrzenia się w odpowiednie sprzęty, należy przejść podstawowe nauki szycia. Jeżeli masz to za sobą, możesz zacząć kompletować potrzebne akcesoria. Jeżeli masz już wybraną maszynę, możesz teraz zainwestować w magazyny, które będą miały podstawowe wykroje. Przyda się to na początek. Później zacznij dobierać materiały z których będziesz szyć. Szukaj dobrych producentów tkanin i zamawiaj potrzebne ilości. Oprócz tego zaopatrz się w nici w odpowiednich kolorach i grubościach. Musisz mieć w czym wybierać, więc dobrze przemyśl, jakie kolory będą Ci potrzebne. Dobierz odpowiednie igły do ściegu czy materiału – to również bardzo istotna kwestia.

Oczywiście oprócz maszyny do szycia, bardzo ważnym elementem wyposażenia pracowni krawieckiej są narzędzia/sprzęty konieczne do szycia. Co potrzebujesz?

  • stół do pracowni krawieckiej,

  • hafciarka – dzięki niej będziesz mógł tworzyć zdobienia na odzieży,

  • deska do prasowania,

  • żelazko lub parownica,

  • ploter tnący,

  • manekin,

  • cover,

  • overlok,

Akcesoria krawieckie, bez których nie rozpoczniesz pracy

Czas na mniejsze artykuły, ale równie ważne. Potrzebne będą także akcesoria krawieckie takie jak:

  • igły,

  • nici, włóczki,

  • tkaniny,

  • druty i szydełka,

  • miary, linijki,

  • mydełko i kredki krawieckie,

  • maty,

  • tasiemki,

  • nożyczki, nożyki, szpileczki,

  • ołówki, papier,

  • dodatki do dekoracji (typu ćwieki, koronki, koraliki, guziki),

  • pozostałe akcesoria takie jak, agrafki, radełko, pęseta, żyletka itp.

Dzięki takiemu wyposażeniu, będziesz mógł rozpocząć swoje samodzielne szycie. Sama produkcja odzieży to pierwszy krok przed długą drogą tworzenia własnej marki odzieżowej. Projektuj, inspiruj się i promuj swój brand, a na pewno odniesiesz sukces. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą ruszyć Ci z działaniami. Życzymy Wam powodzenia w spełnianiu własnych marzeń!

Szycie odzieży w szwalni

Produkcja odzieży może wydawać się ciężka, jednak przy dobrym rozplanowaniu i przygotowaniu, na pewno będzie łatwiej stawiać pierwsze kroki. Jeżeli jednak chciałbyś skorzystać z usług profesjonalnej szwalni, zapraszamy do sprawdzenia oferty Reflect.

Oferujemy kompleksową usługę produkcji odzieży. Nasza drukarnia nie tylko znakuje gotową odzież, ale także produkuje ją od podstaw. Szwalnia Reflect zajmuje się szyciem ubrań na zamówienie od podstaw – projektujemy, szyjemy, wykańczamy.

Konstruujemy szablony oraz przygotowujemy układy krojów, a także sublimujemy dzianiny pod zdefiniowany kolor z Pantone. W naszej wzorcowni posiadamy również szereg materiałów, których kolor można wybrać z gotowej już palety.

Produkcja ubrań to doskonała okazja na stworzenie czegoś oryginalnego, czego nie można dostać w stałej ofercie sklepów. Dzięki takiemu projektowi możesz zapewnić sobie klientów, którzy z chęcią inwestują w innowacyjne pomysły. Twoje ubrania mogą być gładkie w jednym kolorze, albo w całości zadrukowane. Wybór należy do Ciebie.

Możesz u nas szyć ubrania na zamówienie, oznakować je wybraną metodą znakowania, ometkować swoim logo, a także zlecić jednostkowe pakowanie.

Jeżeli będziesz miał jakieś pytania odnośnie zamówienia, zachęcamy do kontaktu. W naszej szwalni uszyjesz odzież już od jednej sztuki, dlatego zachęcamy do składania nawet małych zamówień. Skontaktujesz się z nami za pomocą maila, telefonu lub czatu, zapraszamy!

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

71,029 Klientów
167,092 Zamówień
85 Pracowników
18 Lat na rynku