Proces tworzenia odzieży ma swoje zasady. Jeżeli zastanawiasz się nad rozpoczęciem produkcji dla swojego sklepu, marki odzieżowej czy dla swojej firmy zapoznaj się z tym artykułem i zobacz jak wygląda projektowanie odzieży od podstaw, aż do gotowego produktu. Zapraszamy!
Projektowanie odzieży – jak to wygląda?
Wszystko musi mieć swój początek, dlatego Twoim pierwszym krokiem musi być nakreślenie pomysłu na tą odzież. Na rynku mamy już dużo marek odzieżowych, mimo to uważamy że tak naprawdę każdy może wnieść na rynek coś świeżego i oryginalnego. Dlatego jeżeli planujesz wystartować z własną marką odzieżową, musisz zrobić to na spokojnie. Nie można robić niczego na szybko, ponieważ zależy nam na uzyskaniu zaufania przyszłych klientów. Jak zaczynamy? Oczywiście od pomysłu, to najważniejszy punkt programu. Musisz zadbać także o wybór grupy docelowej. Później zastanawiasz się nad produktami, które będziesz sprzedawał – koszulki, bluzy czapki? A może akcesoria typu etui na telefon, podkładki pod myszkę czy torby bawełniane? Już wiesz? Teraz należy stworzyć/wybrać nadruki, które znajdą się na odzieży – muszą być to Twoje autorskie pomysły. Jeżeli nie potrafisz sam ich zaprojektować, skorzystaj z pomocy dobrego grafika, który przygotuje dla Ciebie wzory odpowiednie dla drukarni.
Kolejnym etapem jest wybranie drukarni i szwalni która przygotuje dla Ciebie towar. Skonsultuj się z Biurem Obsługi Klienta, porozmawiaj o szczegółach produkcji, o potrzebnych do zamówienia rzeczach/materiałach. Dowiedz się o terminach realizacji, o dodatkowych usługach itp. Dzięki dobremu reascherczu będziesz mógł wybrać idealną do Twoich potrzeb drukarnię, szwalnię czy hurtownie. Następnie czas na składanie zamówienia, produkcji, tworzenia sklepu internetowego, utworzenia logistyki dostaw, promocji produktów w sieci itp.
Na wszystkie etapy przekłada się ciężka praca. Pamiętaj, żeby być szczerym wobec swoich przyszłych klientów i informuj ich jak naprawdę wygląda Twoja marka odzieżowa. Jeżeli tworzysz nadruki na koszulkach z hurtowni odzieżowej – opowiedz im o tym. Takie koszulki są często świetnej jakości. Jeżeli szyjesz swoje produkty w szwalni – pochwal się tym.
W firmie Reflect złożysz zamówienie nie tylko na gotową odzież z nadrukiem, ale także możesz uszyć swoje wzory od podstaw. Służymy pomocą w każdej dziedzinie tworzenia odzieży. Do przyszłej współpracy podchodzimy bardzo indywidualne dając możliwość wyboru zakresu usług, które możemy świadczyć. W swojej ofercie proponujemy pełne doradztwo i wsparcie sprzedażowe oraz marketingowe, projektowanie, produkcja odzieży (szycie oraz wykonanie nadruków), magazynowanie i logistyka, wysyłka, obsługa klienta, obsługa posprzedażowa (zwroty, wymiany, reklamacje). Istnieje możliwość współpracy wyłącznie z zakresie samej produkcji. Niewątpliwie naszą największą zaletą jest wykonywanie wszystkich usług wewnątrz naszej firmy, bez konieczności korzystania z podwykonawców co daje gwarancję najwyższej jakości i krótkich terminów realizacji.
Odzież reklamowa od podstaw
Pomysł zaczyna się w Twojej głowie, a później przekładasz na rzeczywistość. Od czego zaczynamy? Rozeznaj się w rynku. Wybierz szwalnię/drukarnie, która sprosta Twoim wymaganiom. Zobacz jakie mają realizacje oraz co oferują. Firma Reflect, posiada własną drukarnię oraz szwalnie, co zapewnia kompleksową usługę własnej produkcji ubrań. Możesz stworzyć swoje ubrania, oznakować je własną grafiką, dodać metki zarówno wszyte lub nadrukowane, jak i takie kartonowe. Pomożemy Ci zaprojektować Twoją kolekcję od podstaw.
Kiedy zdecydujesz się na wybór drukarni, odpowiedz sobie na pytania co dokładnie chcesz wykonać. Koszulki, sukienki, bluzy? Z jakich materiałów? Bawełna, poliester, czy może mieszane np. bawełna z domieszką elastanu? Wszystko to będzie zależeć od tego co chcesz uszyć. Później gdy zaprojektujesz wzory, możesz zacząć myśleć o nadrukach. Należy dobrać odpowiednią metodę znakowania, a pod nią zaprojektować grafikę wg. wymagań. Czas zdecydować o szczegółach – warto pomyśleć o produkcji odzieży z własną metką – zastanów się, czy chcesz mieć wszywane metki, czy może nadrukowane? A metki kartonowe? Kiedy masz już zarys swojej produkcji, będziesz wszystko konsultował z drukarnią. My doradzimy Ci w kwestiach, w których będziesz miał wątpliwości.
Ubrania na zamówienie dla firmy
Oczywiście złożyć zamówienie możesz nie tylko pod swoją markę odzieżową, ale także dla swojej firmy, projektując odzież dla pracowników. Stworzenie spójnych strojów pomoże Ci w budowaniu świadomości marki i będziesz lepiej rozpoznawalny wśród klientów. Możesz skorzystać z gotowych ubrań dostępnych w naszej hurtowni OpenWear, albo zdecydować się na szycie od podstaw. Projektowanie odzieży dla firmy, będzie działało na podobnej zasadzie jak tworzenie odzieży do sklepu – musisz mieć pomysł, projekt i możesz zacząć działać.
Projektowanie odzieży i nadruków
Jeżeli masz już wybraną odzież pod zamówienie musisz podjąć decyzję o nadruku. Znakowanie wybieramy na podstawie nakładu, zaprojektowanego nadruku oraz wybranego materiału odzieży. W firmie Reflect posiadamy wszystkie dostępne na rynku metody znakowania, więc jest w czym wybierać! Zapoznajcie się z krótką specyfikacją tych metod, żeby dobrze podjąć decyzję w sprawie wyboru nadruku:
Druk cyfrowy – nowoczesna i chętnie wybierana metoda druku. Polega na bezpośrednim natryskiwaniu atramentem na odzież za pomocą specjalnych drukarek, tworząc w ten sposób piękne i szczegółowe nadruki. Metoda ta nie wymaga przygotowalni, więc opłacalna jest już od kilku sztuk. Idealnie sprawdzi się do zamówień indywidualnych lub spersonalizowanych. Doskonała do wydruku zdjęć. Plik do druku może być przygotowany w bitmapie o wysokiej jakości – przynajmniej 300 dpi, przy wymiarze rzeczywistym. Kolorystyka grafiki to CMYK. Przy odpowiednim praniu, starczy nam na około 100-150 prań.
Folia flex i flock – to metoda druku wykonywana przy pomocy specjalnych ploterów i wgrzewana na odzież za pomocą prasy przemysłowej. Plotery wycinają nadruk ze specjalnych folii w jednym kolorze. Mamy dostępne folie flex w standardowych kolorach lub takich z efektem specjalnym (jak np. brokat czy odblask). Natomiast folia flock to folia z meszkiem, dostępna w kilku wariantach kolorystycznych. Do druku potrzebny jest plik w wektorze. Kolor nadruku dobierzesz z naszej palety kolorów folii. Trwałość oceniana jest na około 500 prań.
Folia lateksowa – jest to wielokolorowy druk wykonywany na folii i nanoszony na odzież za pomocą prasy. Idealnie sprawdzi się przy kolorowych grafikach, jednak jest mało elastyczny i nie przepuszcza powietrza, dlatego zalecamy wykonywanie mniejszych projektów. Żywotność nadruku oceniana jest na około 100 prań, przy zachowaniu odpowiednich metod prania odzieży z nadrukiem.
Sublimacja – jest to metoda druku, która wykorzystuje zjawisko sublimacji. Na specjalnych kalkach drukowana jest grafika, która później naniesiona zostaje na odzież za pomocą pracy przemysłowej w wysokiej temperaturze. Sublimację można wykonać wyłącznie na materiałach poliestrowych lub takich które posiadają specjalną powłokę poliestrową. Do druku potrzebujesz wysokiej jakości bitmapę. Drukowanie kolorowych prac może być wykonane tylko na jasnych materiałach. Na kolorowych produktach wykonamy wyłącznie czarny nadruk. Jest to metoda praktycznie niezniszczalna. Niewyczuwalny w dotyku nadruk idealnie sprawdzi się na odzieży sportowej.
Jeżeli potrzebujesz większe nakłady odzieży, tutaj znajdziesz metody odpowiednie dla takich ilości:
Sitodruk – popularna metoda z wieloletnią tradycją. Nadruki wykonywane na maszynie sitodrukowej za pomocą specjalnych farb są bardzo trwałe i efektowne. Metoda ta wymaga specjalnej przygotowalni i opłacalna jest od około 20-30 sztuk. Plik do druku wymagany jest w wektorach, zapisany w wymiarze rzeczywistym. Kolorystykę dobieramy z palety PANTONE Solid Coated. Idealna metoda dla dużych nakładów. Bardzo trwała – przy zastosowaniu odpowiednich metod prania odzieży z nadrukiem, starczy nam na około 150 prań.
Termotransfer – to metoda bardzo podobna do sitodruku. Nazywana jest sitodrukiem pośrednim. Nadruki wykonywane są za pomocą maszyny sitodrukowej na specjalnych kalkach wraz z klejem. Nanoszone później na odzież za pomocą prasy. Idealnie sprawdza się do znakowania produktów, których nie można oznakować sitodrukiem. Opłacalna od około 20 sztuk. Do druku musisz przygotować wektory. Trwałość oceniana jest na około 100 prań.
Haft komputerowy – kolejna metoda z wieloletnią tradycją. Hafty znane są nam od lat i kojarzą się z elegancją. Tą metodą wykonamy piękne hafty, tworzone za pomocą specjalnych maszyn. Dobrze sprawdzi się do oznakowania nie tylko koszulek, ale także bluz czy koszul. Metoda wymaga przygotowalni i jej opłacalny nakład to około 30 sztuk jednego wzoru. Plik do druku przygotuj w wektorach – kolor haftu dobierzesz z naszej palety kolorów nici. Metoda praktycznie niezniszczalna, uszkodzić można go wyłącznie mechanicznie.
Jeżeli będziesz potrzebował wsparcia w wyborze metody znakowania lub w doborze odzieży do zamówienia, skonsultuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta.